Černá vulkanická sůl (Kala Namak)

Těží se v sopečných oblastech Indie a Pákistánu. Kala Namak je nejvíce prospěšnou formou soli, protože na rozdíl od obyčejné soli nezvyšuje obsah sodíku v krvi. Je ideální pro lidi, kteří mají vysoký tlak, nebo dietu s nízkým množstvím soli. Je typická svojí vůní a chuti po vajíčkách.   V čem nám může černá sůl pomáhat? – pomáhá rozpouštět hleny je úžasná při nachlazení či bronchitidě (vhodná náhrada Vincentky)


– podporuje funkci slinivky břišní, napomáhá zlepšení trávení (po těžkém jídle pár krystalků pod jazyk)
– podporuje tvorbu žaludečních šťáv
– pomáhá zlepšit zrak
– protizánětlivý účinek na sliznici žaludku
– pomáhá harmonizovat střevní mikroflóru
– příznivě působí při střevních onemocněních
– podporuje činnost jater, zlepšuje jejich funkci, prospívá při jejich léčbě
– ulevuje při pálení žáhy
– pomáhá při vysokém krevním tlaku – podporuje činnost jater, zlepšuje jejich funkci, prospívá při jejich léčbě – ulevuje při plynatosti
– pomáhá při čištění střev

– pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku – podporuje libido – oddaluje příznaky stárnutí Železo je jedinou příměsí těchto solí, kterou může člověk při pravidelném denním solení získat v doporučeném množství. Proto je růžová i černá sůl vhodná pro lidi, kteří trpí chudokrevností a nedostatkem železa. Díky obsahu sirných minerálů má tato sůl i antiparazitní účinky. Tyto přírodní soli se nijak neupravují, nerafinují, nebělí a ani se nemísí s jinými chemickými přísadami. Proto jsou bez alergenů.

Kometnáře